Методичні рекомендації батькам майбутніх першокласників або як підготуватися до тестування

Для вступу в перший клас дитина повинен уміти зв’язно висловлювати свої думки, орієнтуватися у просторі та часі, володіти елементарними знаннями з математики (скласти числа, назвати геометричні фігури), працювати з письмовим приладдям.

Наведемо деякі рекомендації для батьків майбутніх першокласників, складені на підставі досвіду вчителів початкових класів. Завдяки цим рекомендаціям батьки зможуть самостійно підготувати свою дитину до тестування.

Дитина, що йде в перший клас, повинен вміти скласти простий розповідь про себе і своєї сім’ї, знати, чим займаються батьки з обов’язку служби, орієнтуватися в часі і просторі. Плюсом до знань дитини буде уміння відрізняти різні професії, знати, хто і чим може займатися. Малюк повинен розуміти відмінність між дикими і домашніми звірами і птахами, знати основні види дерев, чагарників, квітів, розуміти, які з них відносять до кімнатних, а які до вуличних.

Для підготовки дитини до тестування можна користуватися зошитами з друкованою основою для дошкільнят. У них складені зрозумілі вправи на розвиток уваги, логічного мислення, розвитку пам’яті.

Для розвитку математичних знань дитини вчіть його рахувати палички, кубики, сходинки, виконуйте арифметичні вправи, не забувайте, що займатися з дошкільниками потрібно в ігровій формі.

Для розвитку письмових здібностей давайте дитині малювати, писати, розфарбовувати картинки, ліпити з пластиліну і займатися аплікацією. Чим краще розвинута у нього дрібна моторика, тим краще будуть його успіхи в листі.

Налаштуйте дитину на те, що в тестуванні немає нічого страшного і самі ведіть себе спокійно. Ваша схвильованості передасться дитині, і він теж почне переживати